2 Yöntem İle İnstagram Üzerinden Para Kazanma

Son güncelleme: Ağustos 11th, 2018

İnstagram son yılların yükselişe geçen sosyal medya ağıdır. Özellikle genç ve teknolojiden anlayan nesle hitap eden bir ağ. İnstagram üzerinden para kazanmak da mümkün. Aslında insanlara hitap eden her sosyal ağdan para kazanılır fakat bazı ağlar vardır ki özelliklere bu ağlara yoğunlaşılmıştır. İnstagram üzerinden 2  farklı yöntemle para kazanmayı anlatacağız şimdi.

Yöntem 1: Satis yapmak

İnstagram’ı  pazar alanı haline getirebilirsiniz. Bunun için güzelce hazırlanmış bir instagram marka profili oluşturmanız,güncel olarak  görselle desteklemeniz gerekmektedir.İnstagram üzerinden özellikle kredi kartı olmayan,yeni teknolojyle arası pek iyi olmayan yani internetten kredi kartı ile alışverişe güvenmeyen kişileri hedef almanız gerekmektedir. Örneğin instagram üzerinden  giyim konusunda iyi satış yapabilirsiniz. Kapıda ödeme olacağı için kredi kartı kullanmayanlara iyi bir alternatif.

Yöntem 2: Popüler sayfa oluşturmak

Birinci yönteme göre daha rahattır. Burada önemli olan sayfayı büyütmektir. Sayfayı büyütebilirseniz ve ulaşımını arttırırsanız iyi reklamlar alacaksınızdır. Bir sayfayı büyütmek emek ister,güncellik ister ve ne olursa olsun zekice paylaşımlar ister. Dikkat ederseniz büyük sayfaların hepsi kaliteli paylaşımlar yapıyor.

Ancak! bu her 2 yöntem için de kaliteli bir sayfa oluşturmak gerekir. Zaten herkes sayfa açabiliyor fakat o sayfayı kaliteli bir imaja kavuşturmak asıl meseledir.

Kaliteli bir sayfa oluşturmanın sırrı nedir?

  • Sayfa açıklaması düzgün ve anlaşılır olacak
  • Kesinlikle güncel olacak
  • Paylaşılan görseller kaliteli ve özgün olacak
  • Görsellerde logonuz bulunacak
  • Paylaşımlar dengeli olacak,bir gün 10 paylaşım yaparken ertesi gün 1 değil

İnstagram Takipci Sayısını Nasıl Arttıracağız?

Öncelikle takipci sayısının artmasının yukarıdaki kaliteli sayfa oluşturma teknikleriyle ilişkisi vardır. Sayfanıza gelen insanların takip edip etmemesi yukarıdaki kriterlere bağlıdır. Sayfanıza 1 milyar insan gelse dahi eğer sayfanız kaliteli imaj çizmiyorsa nafile,takipci sayısı artmaz.  O yüzden önce iç cephe sağlamca oluşturulacak.

Takipci sayısını arttırmak için

  • Paylaşımlarınıza  etiket verin
  • Gün içersinde 3 ve üzeri paylaşım yapmaya özen gösterin
  • En önemlisi sizin sayfanızla aynı kategorideki sayfalara reklam verin
Yoast SEO Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat