E-Ticaret Sitesi Nasıl Açılır?

E-ticaret sitesi nasıl açılır ve internetten nasıl satış yapılır sorularına odaklanan bir yazı olacak bu. E-ticaret sitesi açmak ciddi sayılacak bir internet girişimidir ve kazanç oranı en yüksek  sektörlerden biridir. Tabii ki kazanç oranının yüksek olması dolayısıyla anlarsınız ki rekabetli ve zahmetli,uğraştırıcı bir sektör. E-ticaret sitesi nasıl açılır ve açmadan önce araştırmalar nasıl yapılır bunlara bakalım.

► E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?

Öncelikle temel sorunun cevabını vereyim. E-ticaret sitesi açmak öyle zor bir iş değildir. Bu işin hizmetini veren çokca firma mevcut. Bir internet sitesi kuruluyor ve tasarımı ürün satmaya yönelik olacak şekilde ayarlanıyor.

Bu noktadan sonra, satış yapabilmeniz için ödeme sistemi entegre ediliyor. Satışını yapacağınız ürün fiziksel  ise bir kargo firması ile anlaşmanız ya da bizzat ürünleri kendinizin kargolaması gerekebilir. Bunlar sizin projenizin büyüklüğüne bağlı. E-ticaret sitesi açmak zor değildir diyebiliriz.

► Ödemeleri Nasıl Alırım?

Kuracağınız e-ticaret sitesine isterseniz aracı bir ödeme sistemi,isterseniz doğrudan bir banka anlaşması ile ödeme sistemi ekleyebilirsiniz. Ciddi bir e-ticaret sitesi için doğrudan banka anlaşmalı bir ödeme sistemi daha makuldur.

İnsanların En Çok Yöneldiği Ödeme Türleri

  • Kredi kartı ile ödeme
  • Kapıda ödeme

Farklı ödeme yöntemleri var fakat konu e-ticaret ise bu iki yöntem %100 oranını tamamlıyor diyebiliriz. Özellikle  e-ticaret siteniz üzerinde doğrudan kredi kartı ile satış imkanı sunmanız, çok önemlidir. Aracı ödeme yöntemlerinden kaçınmanız gerekmektedir çünkü aracı firmalar da satıştan pay alıyorlar ve profesyonel görünümüze zarar veriyorlar.

e-ticaret-sitesi-nasil-acilir

► Proje Ve Ciddiyet Konusu

E-ticaret sitesi kurma konusunda ciddi iseniz, nasıl kurulacağı konusunda fazla kafa yormanıza gerek yok. Kurmak zor değildir,aşırı masraflı değildir. Önemli olan projenizi belirlemeniz ve gerçekci olmanızdır. Neyi satacaksınız,nasıl satacaksınız bunlar önemlidir. Zaten e-ticaret sitesi kurma konusunda onlarca firma hizmet veriyor,onlarca yazılımcı bu konuda size yardımcı olmak için bekliyor. Ancak projenizin kalitesi ve gerçekciliği,size getirisi sadece sizin probleminizdir. Herkes kendi işine bakar,tutmayacak bir proje için e-ticaret sitesi açarsanız bu tabii ki yanlış olacaktır.

► Ürünler Ve Satış Konusu

Ürün ekleme işi site kurulduktan sonradır tabii ki. İsterseniz siz,isterseniz size e-ticaret sitesi kuran firmanın işidir. Burada önemli olan ne satacağınızdır. Örneğin sabit ürünler,yani fazla çeşitlilik olmayan ürünler satacaksanız bir kere ürünü girersiniz yeter. Ancak her türlü ürünü satacaksanız, bu ürünleri siz gireceksiniz. Ürün girişi yapmak oldukça kolay ve basittir.

Yoast SEO Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat