Site Hiti Nasıl Artırılır? 5 Basit Yöntem ile Hitiniz %90 Artsın

Site hit artırma konusu çoğu web sitesi sahibinin başlıca belasından birisidir. Web sitesine hit çekmenin yolu dikkat çekici başlıklar, etkili ve güncel içerikler ve optimize edilmiş resimler haricinde farklı yollar ile de mümkündür. Web sitesi hit artırma yollarında bir kaçı ise sosyal medyada paylaşım botu, Youtube videoları, otomatik resim optimizasyonu ve anahtar kelime kullanımı olarak farklı alanlardır.

Hit çekmek için ilk önce Google’nin gözüne girmek gerekir. Bu biraz karmaşıktır ama örnek vermek gerekirse web site hızını artırma bunların en önemli maddelerinden birisidir. Bunun yanında anahtar kelime kullanımı ve başlık hiyerarşisi de oldukça önemlidir. Şimdi gelelim 5 adımda web site hit artırma konusuna.

1) Anahtar Kelime Kullanımı – Google İçeriğinizi Sevsin

Web sitesine hit çekmek için yazdığınız yazıların kullanıcıların dikkatini çekmesinden ziyade Google’nin dikkatini çekmesi daha önemlidir. Bir içerik yazarken doğru anahtar kelime kullanımı size çok büyük etki edecektir. bu sayede Google içeriğinizin asıl amacını yani konusunu tam anlamıyla anlayacak ve bu konu hakkında bilgi arayan insanlara sizin makalenizi üst sıralarda gösterecektir.

Doğru içerik yazımı için tavsiye ettiğim anahtar kelime yoğunluğunu sizlerle paylaşmak isterim. Makalenizin başlığından sonra ilk paragrafı kısa bırakmamaya çalışın ve paragrafın başında, ortasında ve sonunda anahtar kelimenizi ve türevi anahtar kelimenizi kullanabilirsiniz.

Sonraki paragraflarda web sitenize hit çekmek için her paragrafın başında cümlenin yada paragrafın anlamını bozmayacak şekilde anahtar kelimenizi kullanmanız hit çekme konusunda size olumlu geri dönüşler bırakacaktır.

Hit çekmek için kullandığınız anahtar kelimelerinizi bold yada italik kullanabilirsiniz. Örneğin ben en çok geri dönüş aldığım kullanma yöntemini paylaşacağım. Makalenin ilk paragrafında 4 anahtar kelime kullandıysam 2 bold 2 italik olarak kullanıyorum. Yine Paragraf Başlarında kullandığım anahtar kelimeleri bold ve italik olarak çeşitlendiriyorum

2) Web Site Hızınızı Artırın – Google Sitenizi Sevsin

Web sitesine hit çekme işini halletiniz, ama çektiğiniz kullanıcılar sitenizden hemen çıkıyor. Bunun başlıca sebeplerinden biri ise web sitenizin hızıdır. Kullanıcı sitenize tıkladı ama açılana kadar uykusu geldiyse sitede zaman geçirmeden çıkabilir. Yada yazılar arasında dolaşırken beklemekten sıkıldıysa sitenizi kapatabilir. Google gözünde bu çok kötü bir şeydir. Çünkü okuyucunun amacına ulaşmadan çıktığını sezerse sizi sıralamalardan düşürebilir.

Web site hızını artırmanın bir çok yolu ve yöntemi vardır. Fazla eklenti kullanmaktan kaçının. En basiti Google Analytics kodunu ekleme konusunda eklenti kullanmadan halletmeye çalışın. Eklentiler çok fazla fonksiyon kullanır, buda web sitesi hızınızı düşürür. Web site hızını yükseltmek için cache eklentisi kullanmalısınız. Bu bir önbellek eklentisidir. Web sitenizin kodlarını toplar ve kaydeder. bu sayede her seferinden fonksiyonları çalıştırmaz.

WordPress site hızlandırma konusunda kendini kanıtlamış olan ve bu sektörde en çok tercih edilen Wp Rocket eklentisi bu konu ile tek başına rahatlıkla başa çıkabiliyor. Maalesef eklentinin yıllık ücretlendirmesi mevcut. wphoca.com okuyucularına özel, yorum yapan ve mail adresini bırakan kullanıcılarımıza 49$ değerinde eklenti lisansını hediye edeceğim.

3) Resim Optimizasyonu ve Boyut Küçültme – Google Resimlerinizi Sevsin

Siteye hit çekmek için hız optimizasyonu yaptınız, ama resimlerinizin boyutu çok büyük ve özgün değil. İşte buradaki hata sizin önünüzü kesecektir. Resimlerinizin boyutunu düşürmek için formatını değiştirmeniz resim boyutunu %90 oranında düşürecektir. Bunu da WebP Converter for Media eklentisi ile yapabilirsiniz. Bu eklenti sitenize yüklediğiniz her resmi otomatik olarak webP formatına dönüştürür ve boyutunu düşürür. Bu işlem çok yararlı bir işlemdir. Hem site hızınızı yükseltir hem de sunucunuzda yer tasarrufu yapmış olursunuz. Bu eklentiyi aşağıda bulabilirsiniz.

Hit Nasıl Artar Hit Artırma
WordPress Resim Boyutu Düşürme

Bu eklenti sizin işinizi halledecektir. Resim boyutunu düşürme ve convert etme konusunda üstüne yoktur. Eklentinin en iyi ayarlarını aşağıda paylaştım. Tek sayfa ve az bir ayarı mevcut. En iyi resim dönüştürme ayarları için aşağıdaki resimden örnek alabilirsiniz.

Hit Nasıl Artar Hit Artırma
WordPress Resim Optimizasyonu

4) İçeriklerinizi Sosyal Medyada Paylaşın – Google Popülerliğinizi Görsün

En iyi hit çekme taktiklerinden biriside sosyal medyada içeriklerinizi paylaşmaktır. Eğer index alma konusunda sıkıntı çekiyorsanız, sosyal medyada içerik paylaşımı sizi bu dertten büyük olasılıkla kurtarabilir. Google sosyal medyada link verilmiş yazıları sever ve daha hızlı tarar. Tek yararı bu değildir. Eğer düzenli ve özenli şekilde yaparsanız sosyal medyadan hit çekme konusu sizi tatmin edecektir. Web sitesine hit çekmek sadece Google üzerinden yapılmaz. Google News, Yandex Zen, Sosyal Medya yada e-mail reklamcılığı ile kullanıcıları web sitenize çekebilirsiniz.

Sosyal medyadan hit çekmek için yazdığınız yazıları neredeyse tüm sosyal medyalarda tek tuşla paylaşan ücretsiz ve son derece işe yarar bir eklenti bulunuyor. Bu eklentinin adı Blog2Social: Social Media Auto Post & Scheduler. Eklenti ekle bölümünden adını aratarak bulabilirsiniz. Bu eklentiyi indirdikten sonra yazılarınızı paylaşmak istediğiniz sosyal medyalarda hesabınızı girin. Artık yeni yazdığınız yazıları yada eskiden yazdıklarınızı tek tuşla belirlediğiniz sosyal medya mecralarında paylaşarak web sitenize hit çekeceksiniz.

5) Web Sitesine Hit Çekmek – Haber Portallarından Hit Çek

Siteye hit çekmek için o kadar çaba verdiniz, ama istediğiniz sonuca ulaşamadınız. Son çare olarak web sitesine kullanıcı çekmek için Google News ve Yandex Zen portallarını kullanabilirsiniz. Bu portalların amacı haber niteliği taşıyan yazıları kendi uygulamalarında ve sitelerinde yayınlamaktır. Öncelikle buralarda yazılarınızı paylaşmak için başvuru yapmalısınız. Örneğin Google News’e başvuru yaptınız ve siteniz onaylandı. Google News’in sizin sitenize katacağı tek şey hit çekmek olmayacaktır. Google News’e kayıtlı olan siteler müthiş bir index hızına ulaşırlar. Bu da demek oluyor ki yazdığınız yazılar çok kısa bir sürede Google sıralamalarında belirecek.

Buna ek olarak News ve Zen okurları sizin yazılarınızı görecek ve sitenize gelip yazınızı okuyacak. Bu sayede hem organik hit çekme konusunu tamamlamış olursunuz, hem de farklı mecralarda tanınarak sitenize farklı kişiler direk web site adresinizi yazıp girecekler, ki bu da Google’nin en sevdiği olaylardan birisidir. Bu 5 yöntem ile sitenize girenleri %90 oranında artırabilirsiniz. Web sitesine hit çekme konusunun sonu yoktur. Akla gelebilen her şey yapılabilir. Yeter ki kendinizi okurların yerine koyup, onlar gibi düşünebilin. Sormak istediğiniz her soruyu yorum bölümünden sorabilir, ücretsiz teknik destek alabilirsiniz.

Skor
FAQ

Bilinmeyen ve en etkili taktiklerden birisini sizler için yazdık.

Hit kapasiteni maksimum seviyeye çıkar.

En kolay hit çekme yöntemi sizlerle.

Her gün düzenli yüksek hit çekin.

“Site Hiti Nasıl Artırılır? 5 Basit Yöntem ile Hitiniz %90 Artsın” için 2 cevap

  1. Blog Açarak Para Kazanmak - Wordpress ile Blog Nasıl Kurulur? | Bitercih dedi ki:

    […] sizde reklamlar ile ek gelir elde edebilirsiniz. Dev rehber olan wordpress ile para kazanma ve site hiti nasıl artar adlı makalemizi okuyarak sizde bu işe […]

  2. Anlamları kısa 10 Atasözü ve 10 Deyim | Bitercih dedi ki:

    […] önce siteye hit çekme konusunu çözmeniz gerekli. Yazımızı okuyarak bilinmeyen yöntemlerle siteye hit nasıl çekilir konusu hakkında bilgi sahibi […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.