İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

Son güncelleme: Ocak 2nd, 2019

İnternetten nasıl para kazanılır? internetten para kazanma yöntemleri nelerdir? Vb sorulara cevap vereceğiz. Bu yazı sizlere internetten para kazanma yöntemlerinden ziyade;olaya bakış açısını anlatacak. İnternetten para kazanmak konusunda hevesli olup fakat hiç bilgisi olmayan insanların işine yarayacak bir yazı olacak bu. Zaten tecrübeli insanlar böyle bir soru sormaz.

+15 Yöntemle internetten para kazanmak   için tıklayın

İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

Öncelikle şunu bilmelisiniz ki tecrübe her şeydir. İnternetten para kazanmak için anket falan doldurmayın boşuna 🙂 anket doldurmayla falan para kazanılmaz. Eğer internetten kazanacağınız parayla yaşamak istiyorsanız emek vereceksinizdir,herkes ister ki en kötü 1500 TL kazanayım. 1500 TL kazanmak tabii ki ciddi bir emek ister,anketle falan olmaz.

İnternetten para kazananlar genellikle aşağıdakileri yapar

  • Blog kurmak
  • Ürün satışı yapmak (e-ticaret ya da instagram gibi sosyal ağlardan. Fakat bu tecrübe gerektirir,özellikle e-ticaret)
  • Youtube kanalı açmak
  • Makale yazmak

Aslında listeye eklemeler yapılabilir fakat mesele ekleme yöntem sunmak değil. Asıl mesele kendi yönteminizi bulmanız. Örneğin bir blog kurup bunun üzerinden para kazanabilirsiniz fakat bunun için bu blog hem kaliteli olacak,hem ziyaretçi sayısı yüksek olacak hem de içeriği ve amacı para kazanmaya uygun düşünülmüş olacak. Örneğin 5.000 ziyaretçili bir araba blogu gayet güzel paralar kazanabilir fakat 5.000 ziyaretçi için o blogun mutlaka kaliteli olması lazım. Araba sektörü paralı bir sektör olduğu için kazançta yüksek olur, reklam veren şirketler ve Google reklamları ile aylık en az 1700 TL garanti diyebilirim (reklamlar uzmanca ayarlanırsa eğer)

Görüyoruz çoğu zaman, anket doldurup para kazanacağını sananları. Arkadaşlar o kadar kolay olsa kimse işe gitmez,oturur anket doldurur. O anket firmaları genellikle size der ki: 5 tane anket doldurana 50 TL vereceğiz. 4 tane anket doldurursunuz ve 5.anket asla gelmez 😀 yani kimse kimseye öyle bedava para vermez. Verse dahi çok küçük miktar,işe yaramaz ve nadir.

İnternetten para kazanmak demek,ihtiyaca yönelik bir girişim yapmak demektir. İnsanların neye ihtiyacı varsa bunları keskince düşünüp bu konuda bir hamle yapmak gerekir. Örneğin insanlar en çok bilgiye ihtiyaç duyar ve bloglar buradan beslenir. İnsanlar ürüne ihtiyaç duyar çünkü para harcamak ister ve e-ticaret siteleri buradan beslenir. Burada ince detaylar var. Örneğin blog kurabilirsiniz fakat önemli olan blogun ne üzerine olacağıdır. Mesela oyunlar üzerine bir blog ile arabalar üzerine olan bloglar çok çok farklıdır. Bu 2 blogun ziyaretçi kitle sayısı,ziyaretçi kitlesi ve reklam kazanç türleri farklıdır. Yani önemli olan blog kurmak değil;isabetli bir konsept  bulduktan sonra blog kurmaktır. Örneğin benim şu an bu okuduğunuz blogum para kazanmak ve meslekler üzerine,farklı bir konuda yazmıyorum bu blogda. Neden? çünkü bu o zaman blog genel olur ve kitle genişler,amacından çıkar.

Tabii burada blog üzerinden anlattım meseleyi. İlla blog kuracak değilsiniz,o kadar çok yöntem var ki araştırarak bulabilirsiniz. Özellikle ingilizceniz varsa yaşadınız,kesinlikle ingilizce site blog kurmanızı öneririm.

Araştırma yaparken dikkat edeceğiniz unsurlar

İnternetten para kazanma üzerine yazılar okurken okuduğunuz yazıdan hoşunuza giden şeylerle alakalı pat diye girişim yapmayın. Gerekirse uzun bir süre internette araştırmalar yapın. Öyle “bu yazı hoş şeylerden bahsetmiş,dediklerini hemen yapayım” demeyin. Başka kaynakları da okuyun. Size yöntem sunan insanların ortak noktalarına bakın,sektörleri inceleyin,bu işin hangi zeminler üzerinde ilerlediğine bakın. Bu iş bir araştırma işidir,öyle pat diye önünüze gelen sektöre dalmayın efendim.

Yoast SEO Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat