Makale Yazarak Para Kazanmak Mümkün

Son güncelleme: Eylül 14th, 2018

Son yıllarda internetten para kazanma konusunda cok güzel bir alan gelişti. Makale yazarak para kazanmak. Makale yazarak para kazanmak için webmaster forumlarına üye olmalısınız çünkü insanlara ulaşmak için bu çok önemlidir.Makale yazarak para kazanmak için doğal olarak bilgili ve yazı yazma yeteneğinizin olması gerek. Aynı zamanda ufak tefek SEO bilgisi bu konuda önemli etkendir. Makale içersinde geçireceğiniz anahtar kelimeler vs vs.

Nereden başlanır?

Makale yazarak para kazanma işine genellikle forumlarda başlanır ve öyle devam eder. Zaten müşteriler sizin yazılarınızı beğenince artık size direktman ulaşacak. Forumlardan ise yeni müşteriler kazanacaksınız. Ücret ödemesini alıcı kişi sizin banka hesabınıza yapar.

Genellikle en az 300 kelimelik makale istenir ve makale düzgün olacak,saçma kelime ve anlamsız cümleler olmayacak. Makalelerin ilk paragrafında anahtar kelimeler geçecek.  genellikle 300 kelimelik bir makale 3 TL  değerindedir fakat kalitenizi kanıtlamışsanız 3.5 TL olabilir.

Tavsiye yazı: Backlink Nedir? (tavsiye yazılar özellikle seçilir,okumak kesinlikle faydanızadır)

İşin Püf Noktaları

İngilizce bilmeniz bu konuda işinize yarayacaktır. Makale yazarken bilgi kaynağınızı ingilizce ile genişletebilirsiniz ve bu size muazzam bir avantaj sağlar. Aynı zamanda direktman ingilizce çeviri makale yapabilir ya da ingilizce site sahibi Türk webmasterlar için çalışabilirsiniz.

Yoast SEO Rehberi

1 Comment

  1. Bu konuda bende çok araştırmalar yaptım, birçok sitenin özellikle ödemeler ve sorun halindeki destek konusunda
    sorunlar yaşattığını gördüm araştırdıkça. Son 3 aydır makaleyaz.net sitesinde yazıyorum, site yeni biraz satış hacmi düşük
    ama hem canlı desteği, hemde bilgilendirme amaçlı blog içerikleri sayesinde, eksiklerimi tamamlayarak ve güvenimi kazanarak
    yazmaya devam ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat