WordPress Reklam Eklentisi Ve Kullanımı

WordPress  için reklam eklemek  oldukça kolaydır. Çünkü hem eklentiler hem de tema yapılarının anlaşılabilir olmasından dolayı bir zorluk  olmuyor.  Eklentileri mümkün olduğunca manuel olarak eklemek gerekir fakat eklentiler çok ciddi anlamda kolaylık sağlayacağı için kullanmakta sakınca yoktur. Özellikle yazı içindeki reklamların dizaynı için eklentiler çok büyük kolaylık sağlamaktadır.


► WordPress Reklam Eklentisi: WP QUADS

Herkesin kullandığı bir reklam eklentisi vardır. Ben de sizlere kendi kullandığım ve en iyisi budur diyeceğim bir eklenti üzerinden anlatacağım konuyu. Reklam eklentileri tonla kaynıyor,mesele değil buraya 5 tane reklam eklentisini listelemek. Ben en iyilerinden birini yani kendi kullandığımı burada sizlere anlatacağım. Böylece yazı içersine güzelce reklam yerleştirebileceksiniz. Aynı zamanda header,bileşenler ve footer kısmına nasıl reklam ekleyeceksiniz bundan da bahsedeceğim.


► WP QUADS Reklam Eklentisi

Bahsi geçen eklenti sorunsuz çalışan ve çok pratik olduğu için kullanıyorum. Burada anlatacağız kullanımı. Eklenti 2 versiyonludur. Bunlar ücretli ve ücretsiz sürüm olarak iki ayrı versiyondur. Ücretli versiyon önemli özellikler sunsa da ücretsiz hali bile fazlasıyla yeterli.

wpquads plugin
wpquads plugin

Eklenti 90.000 kuruluma sahip. WordPress eklenti kütüphanesindeki arama bölümüne WP QUADS yazdığınız vakit karşınıza gelecektir.

Eklentiyi kurun,etkinleştirin. Eklenti sol alt menüde kendine yer edienecek.

evli bi kadın mesaj atabilir yaşım 44

WP QUADS→Settings yolunu izleyin

Ardından aşağıdaki gibi sayfa gelecektir.

wpquads-ads-min
wpquads-ads-min

Burda dikkat ederseniz 2 alanı kırmızı içine aldım. GENERAL POSITION ve ADS kısımları.

Mantık çok basittir arkadaşlar.  ADS kısmında 10 adet reklam bölümü vardır. Bu 10 bölüme 10 adet ayrı reklam koyabilirsiniz. Daha sonra GENERAL&POSITION bölümüne gelerek bu 10 bölümden bir tanesini seçeceksiniz.

ads-general-min
ads-general

Bakın arkadaşlar zaten acıklamaları karşısında yazıyor. Örneğin en baştaki kutucuğa bakın.

Beginning of Post: Yazının üstüne reklam eklemek isterseniz bu alanı aktif  edeceksiniz. Burada göstermek istediğiniz reklamı da ADS kısmındaki 10 bölümden birine ekliyorsunuz. Örneği 7’ye eklediğinizde vakit hemen geri dönüp bahsettiğimiz beginning of post kısmında da 7.reklamı seçiyoruz.

Yani şöyle

ads-position

Diğer kısımlar da aynı mantıkla çalışır.

Middle=yazının ortası

End of post= Yazının sonu demektir.

right after the <!–more–> tag: bu kısmı kullanmayın,%99 gereksiz,detayını acıklamayacağım simdi gereği yok.

right before the last Paragraph:Son paragraftan önceki kısma reklam eklemek isterseniz kullanın. Yazılarınız +4 paragrafsa kullanın fakat aksi halde kalabalık yapacaktır reklam.

Bunun dışında bir paragraf bölümü var,sizin seçme imkanınızın bulunduğu.

ads-paragraf

Paragraf bölümünü yukarıdaki görselde görüyorsunuz. Bu bölüm yine kısımda zaten,deminki görselin devamı. Eğer paragraflarınız çoksa, yani yazınız gerçekten uzunsa bu bölümü kullanabilirsiniz.  Paragraflar için 3 tane alan var burada. Yani 10 tane paragrafı olan yazınızda hangi paragraflara reklam ekleyeceğinizi belirlersiniz fakat 10 tanesine de reklam koyamazsınız,yalnızca 3 tanesine koyarsınız.

to End of Post if fewer paragraphs are found: Bu kutuyu işaretlemek gerekir. Eğer paragraf sayınız az ise  gereksiz yere reklam göstermeyecektir.

Ekranı biraz alta indirdiğiniz vakit görünürlük kısmıyla karşılacaksınız.

reklam-gorunum

Bu kısma hiç dokunmayın. Tamamen yukarıda gördüğünüz gibi kalsın,ayarlar zaten kendiliğinden  gelir.

Bunun dışında eklentinin diğer ayar kısımları işinize pek yaramaz. Ufak kurcalamalarla gezinip,bi bakmanızı öneririz o bölümlere de.

Yoast SEO Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat