WordPress:WhatsApp İletişim Butonu Nasıl Eklenir? #Anında Ulaşılabilir Olun

Son güncelleme: Ocak 4th, 2019

İnsanlar iletişimi ne kadar kolay bulursa o kadar  istekli olur iletişime geçmeye. İletişim sayfasından form doldurma devri artık yerini anlık  iletişime bırakıyor. WordPress için WhatsApp iletişim butonu nasıl eklenir bunu anlatacağız bu yazımızda. Ücretsiz bir eklenti desteği ile kolay bir şekilde entegre edeceğiz.


WhatsApp İletişim Butonu Nasıl Fayda Sağlar?

Bazı  insanlar üşengeçtir. İletişim sayfasında form doldurmak,özellikle mobilde ise üşendirici olabiliyor. Hele  derdini anlatmak için uzunca yazması gerekiyorsa zaten üşeniyor insan. Bunun geri dönüşü var,geri dönüşten sonra tekrar mail atması var. Var da var. Bunun için WhatsApp iletişim butonu harika bir boşluğu doldurmuş oluyor.

► Eklentimiz: Click to Chat for WhatsApp Chat

Eklenti kütüphanesinde arama yaptığınız vakit karşınıza gelecektir. Hemen kurup etkinleştiriyoruz. ( Eklenti kurmayı bilmiyorsanız tıklayın)

Eklenti sol menüde kendine yer edinecektir. Hemen tıklıyoruz ve Click To Chat ekranından ayarlarımızı yapmaya başlıyoruz.

whatsapfor-chat-ayarlar

Bu kısımdaki 2 bölüm önemlidir.

İnital Message: Buraya yazacağınız metin,insanların size WhatsApp üzerinden ne yazacağına otomatikman verdiğiniz tavsiye metindir. İsterse silip kendi mesajını da yazabilir.

WhatsApp Number: Telefon numaranızı  giriyorsunuz tabii ki.

Ardından ekranı biraz daha aşağı indiriyoruz.

wpforwpchat-ayar2-min

Style for Desktop: Buraya tıkladığınızda stil seçenekleri gelir. Butonun masaüstünde nasıl görüneceğini seçersiniz. Aynı zamanda eğer isterseniz Hide seçeneğini seçerek masaüstünde görünmesini engellersiniz.

Style for Mobile Devices: Yine yukarıdakinin aynısıdır fakat bu kısım ise mobil içindir. Yine isterseniz mobilde  görünmesini engelleyebilirsiniz. Fakat mobilde engellerseniz eklentinin anlamı kalmaz,mobilde buton tabii ki gözükmeli.

Stilleri ekletinin Customize Styles bölümünden inceleyebilir,beğendiğiniz stil numarasını gelip  ön sayfadan seçebilirsiniz.

Position to Place: WhatsApp butonu ekranın neresinde olsun diye soruyor. Bu kısma dokunmanızı tavsiye etmeyiz.


Şiddetle tavsiye ettiğimiz yazılar:

Yoast SEO Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat